Web push notification web siteleri ve markaların kullandığı trafik geliştirme yöntemidir. Bu yöntem ile beraber internet kullanıcıları site içerisinde yer alan içerik ve haberlerden çok kısa süre içerisinde haberdar olur. Bu yazımızda sizlere wordpress web push notification nedir ve nasıl kullanılır bunları açıklayacağız.

Web Push Nofitication Ne Demektir?

Web Push Nofitication terimi dilimize anlık bildirim olarak çevrilmiştir. Arka plan servisi kullanılarak yapılan bu yöntem, bildirim bırakmayı sağlar. Android, IOS ve Blackberry gibi işletim sistemlerinde kullanılabilen bu yöntem sayesinde siteler üyelerine daha kolay ulaşır. Web Push Notification Nedir

Firefox, Safari ve Google Chrome gibi internet tarayıcılarında sorunsuz bir şekilde kullanılan Web Push Nofitication, firmaların potansiyel müşterilerini gerçek müşteri haline getirebiliyor. Doğrudan firmaların kazanç sağlamasını sağladığı için pek çok işletme tarafından tercih edilir.

Web Push Nofitication Avantajları

Anlık bildirim sisteminin pek çok avantajı vardır. Bu sistemin pek çok avantajı olduğu için globalleşmek isteyen firma ve markaların çoğu bu sistemden yardım alır. Bu yöntemin en önemli avantajı kurulumunun kolay olmasıdır. Web Pus Nofitications’tan yararlanacak kişiler ekstra özveri içerisine girmeden kolayca kurulumu gerçekleştirebilir.

Yöntemin bir diğer avantajı ise e ticaret sitelerinin popülerliğini artırmasıdır. E ticaret siteleri bu yöntem sayesinde daha geniş kitlelere ulaşma şansı elde eder. Bu sistemin diğer avantajları:

  • Siteye giriş yapan ziyaretçi sayısını gözle görülür biçimde artırır.
  • Pazarlama yöntemlerinin daha kolay gerçekleştirilmesini sağlar.
  • Bildirim göndermeye yardımcı olan uygulamalara olan ihtiyacı azaltır.
  • İş yükünü azaltır.
  • Firma ya da marka içerisinde bulunan kampanyaların daha çok kişiye hitap etmesine yardımcı olur.

Blog sahipleri bu tekniği kullanarak ürettiği içeriklerin daha fazla kişi tarafından okunmasını sağlayabilir.

Web Push Notification Nedir? Nasıl Kullanılır?
Web Push Notification Nedir? Nasıl Kullanılır?

Web Push Nofitication Nasıl Çalışır?

Web Push Nofitication sisteminin çalışma prensibi oldukça kolaydır. Bu yöntem dahilinde siteye giriş sağlayan kişilere bildirim göndermek için onaylarına ihtiyaç duyulan bir veri yollanmalıdır. Bu aşamadan sonra bildirim gönderme işlemlerine onay veren kişilere özelleştirilmiş web push nofitication yollanabilir. Gönderme işlemine onay veren kişiler, anlık bildirime tıkladığında sitenin Web Push Notification Nedir URL’sine yönlendirilir.

Bazı kişiler interneti kapalı olan kişilere anlık bildirim gönderip gönderemeyeceğini merak ediyor. Anlık bildirim gönderimine izin veren aboneye, interneti kapalı olsa dahi web push nofitication yollanabilir.

Web Push Nofitication Destekleyen Tarayıcılar

Web push servisleri gelişen teknoloji ile beraber pek çok cihazda kullanılmaya başladı. Sistemin avantajlı ve kullanışlı olması pek çok farklı cihazda kullanılmasını sağlamıştır. Çok bilinen uygulamaların yanında az bilinen uygulamalar da sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Web push servisleri hem mobil cihazlarda hem de masaüstü cihazlarda kullanılabilir. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera mobil gibi uygulamalar üzerinden anlık bildirim yollanabiliyor. Mobil cihazlarda anlık bildirimler, bildirim çubuğuna düşerken masaüstü cihazlarda tarayıcı çubuğuna düşüyor.

Web Push Nofitication Neden Önemlidir?

Günümüzde çok hızlı gelişen bir internet dünyası var. Bu dünyada yer edinmek isteyen firma ve markaların sayısı çok hızlı bir şekilde artıyor. Sanal dünyada belli bir yer edinmek isteyen birey ya da firmaların anlık bildirimlere özen göstermesi gerekir. Bu yöntem ile beraber firmalar tanınırlığını artırabilir. Tanınırlığını artıran firmalar, rakip firmaların önüne geçme imkanı bulur. Web Push Notification Nedir

Anlık bildirimler ile rakip firmalarla daha kolay mücadele edilebilir. Bu yöntem ile seçim yapmak zorunda kalan müşterilerin tercihleri etkilenebilir. Bunun yanında firma ya da markaların zaman ve nakit kaybını azaltması da yöntemin önemini gözler önüne serer.

Web Push Bildirimleri İle Chrome Bildirileri Arasındaki Fark Nedir?

Web push servisine yönelecek olan bireyler bu bildirimler ile Chrome bildirimlerinin arasındaki farkı sorguluyor. Web push bildirimleri cep telefonu veya masaüstü cihaz fark etmeksizin her cihaza yollanabiliyor. Ancah Chrome bildirimleri yalnızca Google Chrome üzerinden yollanabiliyor. Bu da web push bildirimlerinin daha avantajlı olarak kabul edilmesini sağlıyor.

Web push servisleri Chrome ile beraber pek çok tarayıcıda kullanılabilir.

Kimler Web Push Nofitication Kullanabilir?

Web Push Nofitication hem ülkemizde hem diğer Avrupa ülkelerinde pek çok kurumsal ve bireysel internet sitesi tarafından kullanılıyor. Buna bağlı olarak pek çok firma bu sistemi kullanıp kullanamayacağını sorguluyor. Alanında bir numara olmak isteyen, müşteri potansiyelini üst sınıra çıkarıp ekstra gelir elde etmek isteyen kurum ya da şahıslar bu yöntemi kullanabiliyor.

Onesignal wordpress eklentisini kullanarak kullanıcılara bildirim gönderebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar