Woocommerce denilince hafızalara ilk gelen Woodmart teması, wordpress kategorisinde en çok satan temalardan birisi olmuştur. Mobil uyumluluğu, esnek yapısı, hız optimizasyonu olması, Türkçe dil desteği ile birlikte gelmesi Woodmart temasını en popüler temalar yapan özelliklerin başında geliyor. Bu yazımızda woordmart teması kurulumu 2022 ile görsel bir anlatım ile sizlere wordpress woodmart teması kurulumunu anlatacağız.

Woodmart Teması Kurulumu Detayları

Sunucu Gereksinimleri

Woodmart temasının kurulumunun yapılabilmesi için hosting sağlayıcınızın web siteniz için sağladığı değerlerin temanın minimum değerleri karşılaması gerekmektedir. WordPresss’in en son sürümünün kurulu olması gerekmektedir.

  • memory_limit 128M
  • post_max_size 64M
  • upload_max_filesize 64M

Yukarıdaki değerleri cPanel ve Plesk panelden PHP ayarları sekmesi altından güncelleyebilirsiniz. Hosting sağlayıcınıza destek bildirimi oluşturursanız size bu ayarların yapılandırılması için yardımcı olacaktır. Eğer ürünü Wp Mağaza’dan aldıysanız buradan destek talebi oluşturursanız ekibimiz ayarları eksiksiz bir şekilde yapılandıracaktır.

Woodmart Teması Kurulumu

WordPress kontrol panelinize giriş yapın. Sol menüden Görünüm > Temalar > Yeni Ekle > Tema Yükle yolunu izleyerek tema yükleme alanını açın.

Woodmart Teması Kurulumu 2022
Woodmart Teması Kurulumu 2022

Wp Mağaza’dan satın almış olduğunuz woodmart.zip dosyasını bu alana sürükleyin ve yükle butonuna tıklayın.

Eğer Style.css hatası alıyorsanız indirmiş olduğunuz .zip dosyasını yeni bir klasöre çıkartın, içerisindeki temaadi.zip dosyasını yükleyin.

Woodmart Temasını aktifleştirdikten sonra karşınıza sihirbaz çıkacaktır.

Woodmart Teması Nasıl Kurulur
Woodmart Teması Nasıl Kurulur

Yukarıdaki aşamada “Skip” butonuna tıklayarak bu aşamayı es geçebilirsiniz. Child tema zorunlu değildir.

Bazen wordpress sürümleri ile alakalı olarak Child tema hata verebilmektedir. “Skip” butonuna tıklayarak es geçmenizi tavsiye ederiz.

Woodmart teması sayfa düzenleyicisi seçimi
Woodmart teması sayfa düzenleyicisi seçimi

WoodMart, WP Bakery oluşturucu veya Elementor oluşturucu ile aynı anda çalışır, ancak ikisiyle aynı anda çalışmaz. Demo içeriği, seçilen oluşturucuya dayalı olacaktır. Her şeyi ayarladıktan sonra bir oluşturucudan diğerine geçmek mümkün değildir.

Bizim tavsiyemiz, sayfa oluşturucu ve düzenleyici olarak “Elementor” seçmenizdir. Çünkü elementor çok pratik ve sürükle bırak sistemine sahip bir sayfa düzenleyicisidir. WpBakery’den daha iyidir.

Seçimimizi yaptıktan sonra Next Step butonuna tıklayın.

Woodmart Teması Zorunlu Eklenti Yükleme Alanı
Woodmart Teması Zorunlu Eklenti Yükleme Alanı

Bu bölümde ise Woodmart teması için zorunlu eklentilerin kurulumu alanıdır. Slider revolution ve Woodmart Core eklentisi tema için zorunlu olan eklentilerdir. Diğer eklentiler isteğinize bağlı eklentilerdir.

Tavsiyemiz, bu bölümdeki tüm eklentileri eksik ve doğru bir şekilde kurmanızdır, zaten sihirbaz seçtiğiniz eklentilerin hepsinin kurulumunu sırasıyla ve otomatik olarak yapmaktadır.

Eklentilerin kurulumunu tamamladıktan sonra “Next Step” butonuna tıklayalım.

WoodMart Demo Kurulumu
WoodMart Demo Kurulumu

Demo kurulumu bölümünde ise isminden de anlaşılacağı üzere Woodmart temasının kullanmak istediğiniz demosunun kurulumunu yapacaksınız. “Select” butonunun altında birçok demo seçeneği bulunmaktadır, istediğiniz demoyu web sitenize kurabilirsiniz.

Önemli Not: Bu bölüm temanın son güncellemesi ile değişti, fakat mantık olarak yine aynı, woodmart temasında kullanmak istediğiniz demoyu buradan seçiyorsunuz ve sistem otomatik olarak kurulmasını istediğiniz temanın ayarlarını gerçekleştiriyor.

Woodmart Kurulumu
Woodmart Kurulumu

Bu aşamada ise temanın demosu kurulmuş oluyor, yani temanız artık hazır.

Bu işlemlerin hiçbirini yapamadınız mı, ya da yardıma mı ihtiyacınız var? Wp Mağaza destek ekibi sizler için nöbette! wpmagaza.com/yardim bölümünden satın almış olduğunuz ürünlerin kurulumu için ücretsiz teknik destek talebi oluşturabilirsiniz, teknik destek ekibimiz sizler için seve seve yardımcı olacaklardır.

WoodMart Teması Nasıl Düzenlenir?

Elementor ile tema düzenleme

Woodmart teması kurulumu sonrasında ise web sitenizi düzenleme kısmına geçebilirsiniz, Elementor seçtiyseniz kolaylıkla web sitenizi düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir sayfanın üzerindeki siyah çubuğa baktığınızda “Edit with elementor” yazısını göreceksiniz. Bu butona tıklayarak sayfanızı düzenleyebilirsiniz.

Elementor sürükle bırak şeklinde bir düzenleme kolaylığı sağladığı için sayfanızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca Elementor Pro Satın Al bağlantısı üzerinden Elementor’un tüm özelliklerini sınırsız ve özgür bir şekilde kullanabilirsiniz.

WpBakery ile tema düzenleme

Temanın kurulumu aşamasında seçmiş olduğunuz wpbakery eklentisi ile temanızı sürükle bırak formatında düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir sayfada gezinirken üst siyah barda “Edit WpBakery” butonuna tıklayabilirsiniz (Şef şapkası şeklinde de olabiliyor). Bu buton ile web sitenizin sayfalarını hızlı ve pratik bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Woodmart Teması Satın Al

Uygun fiyatlara Woodmart teması satın al mak mı istiyorsunuz? Satın aldığınız ürünlerin ücretsiz kurulumlarını yapıyoruz. Üstelik ürünleri satın aldıktan sonra otomatik olarak sistem dosyaları göndermektedir, yani 7 gün 24 saat web sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.

Woodmart Teması Kurulumu Videolu Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar