WordPress tabanlı web siteleri kurmak için cache yani önbellek eklentilerine ihtiyacınız vardır. Bu eklentiler, sitenizdeki hızı artırmak, ziyaretçilerinize güvenli  sanal bir ortam yaratmak için kullanılır.

Ziyaretçilerinize hızlı ve güvenilir hizmet sunmak istiyorsanız WordPress önbellek eklentisi ile bunu sağlamanız mümkün.

En İyi Cache Eklentileri 

Bu listedeki eklentilerin birbirinden değişik özellikleri bulunur. Sisteminizdeki işleri eksiksiz bir şekilde yapacak eklentilerden birisini seçmeniz gerekecektir. Cache eklentileri, site içerisinde bulunan içeriklerin hızlı bir şekilde açılmasını sağlar. Bu sayede ziyaretçileriniz sahip olduğunuz siteyi hemen terk etmeyecek daha çok vakit geçirmek isteyecektir. Web sitelerinizin kaliteli hizmet verebilmesi için en çok tercih edilen en iyi cache eklentilerini sizler için paylaştık. 

Ayrıca bkz: WordPress Varyasyonlu Ürün Ekleme (Beden, Numara vb.) yazımızı incelemek için bizi takip etmeyi unutmayınız.

WP Super Cache

WP Super Cache
WP Super Cache

WP Super Cache, WordPress en iyi cache eklentisi arasında yerini alır. Bu eklenti üzerindeki tüm ayarlamalar kolay bir şekilde yapılır. Mobil cihazlara uygun olarak optimize edildi. Sitede paylaşılan dosyaların boyutlarını düşürür. Bu işlemi veri trafiğini azaltmak için için. Ayrıca CDN desteği sunmaktadır. Önbelleğe alınmış olan veriler belli bir zaman içerisinde silinir ve yeni önbellek için yer açılır. Bunun için PHP ve API kullanılır.

LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache
LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache eklentisi yüksek boyuttaki sayfalara kolay bir şekilde erişebilmek için kullanılır. Belli zaman aralıklarında önbellekte bulunan veriler siler. Böylece önbellek için yeni yer açılır. Hem mobil hem de masaüstünde rahat bir şekilde çalışma imkanı sağlar. Ayrıca bbPress ve WooCommerce desteği sunmaktadır. 

Sitenin daha iyi performans sağlaması için önbellekleme işlemini otomatik olarak yapar.

WP Rocket

WP Rocket
WP Rocket

WP Rocket, diğer eklentilerden farklıdır. Bunun sebebi ücretli bir hizmet vermesidir. 

Bu eklenti, sisteminizde yüksek performans sağlar. Önbellekleme işlemi ile etkili bir arama motoru çalışması yapar. JS, CSS ve HTML dosyalarının boyutunu düşürerek sitenin hızını artırır. CDN ve DNS Prefetching gibi özellikleri bulunmaktadır.

W3 Total Cache

W3 Total Cache
W3 Total Cache

W3 Total Cache, site performansını artıracak çalışmalar yapmaktadır. Bu yüzden en iyi cache eklentileri arasında yerini alır. Mobil uygulamalara özel önbellek verileri oluşturur. Önbellek hizmetinin yanı sıra SSL hizmeti de sunmaktadır. CSS, HTML ve JS dosyalarını küçülterek sitenin hızını artırır. Bu hizmet için herhangi bir ücret alınmaz.

Ayrıca bkz: Flatsome Teması Kurulumu ve Demo Kurulumu içeriğimizi incelemek için sitemizi takip etmenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLK ALIŞVERİŞE ÖZEL %15 İNDİRİM KODU:
This is default text for notification bar