WordPress’e ait web sitelerini kullanmanın çok büyük avantajları vardır. Kullanımı kolaydır. Hızlı bir şekilde yazı ve görselleri paylaşabilme imkanı sağlıyor. Kullanıcılar anında erişim sağlayıp siteden hiç çıkmak istemiyorlar. Eğer sitenizin veri trafiğinden memnun değilseniz, WordPress sosyal medyada otomatik yazı paylaşma eklentisi kullanmalısınız. Piyasada birden fazla eklenti bulunmaktadır.

Ayrıca bkz: WordPress SMTP Mail Ayarları Nasıl Yapılır? yazımızı incelemek için sitemizi takip etmenizi tavsiye etmekteyiz.

En İyi WordPress Sosyal Medya Paylaşma Eklentisi

Sosyal medya eklentisi seçerken dikkat etmeniz gereken etkenler vardır. Çünkü her otomatik paylaşım eklentisi güvenilir olmuyor. Satın almadan önce, sitenizdeki kullanıcı yorumlarını takip etmelisiniz. İyi bir WordPress sosyal medya eklentisi, kullanıcıların pozitif yorumlarda bulunmasını sağlayabilir. Güvenli bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Verimli bir şekilde çalışıyor mu? WordPress’in çıkmış olduğu son sürümü için uyumlu mu? Kontrol etmelisiniz.

WordPress sosyal medyada otomatik yazı paylaşma eklentisinin kolay bir şekilde kurulması gerekir. Karmaşık eklentiler size vakit kaybettirebilir. Ara yüzü basit ve kaliteli, kolay güncellenebilen eklentiyi tercih etmelisiniz. 

Müşteri hizmetlerinden sonsuz faydalanabileceğiniz bir eklenti tercih etmelisiniz. Bazı eklentilerin müşteri desteği iyi olmuyor.

Blog2Social

Blog2Social
Blog2Social

Blog2Social, en çok tercih edilen WordPress sosyal medya otomatik paylaşım eklentisidir. En büyük özelliği birçok platformda çapraz içerikleri paylaşmasıdır.

Mesela, WordPress sitenizi Facebook ve Instagram hesaplarınıza bağlayarak yazılan içerikleri daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Böylece sitenizdeki kullanıcı sayısını artırmış olursunuz. Twitter, LinkedIn gibi platformlarda da sorunsuz bir şekilde çalışır. Görmüş olduğunuz Wordpress sosyal medyada otomatik yazı paylaşma eklentisi nasıl çalışır; birlikte göz atalım.

  • WordPress’e girip ‘’Eklentiler’’ bölümünden ‘’Blog2Social’’ eklentisini bulup yükleyin.
  • Yükledikten sonra, admin panelinde Blog2Social sekmesini görmüş olacaksınız. Bu sekmeye tıklayıp ‘’Network’’ seçeneğini seçmelisiniz. Burada çeşitli sosyal medya ağları karşınıza çıkacak.
  • Instagram hesabınızı eklemek için ‘’+Profile’’ butonuna tıklamanız yeterlidir.
  • Daha sonra WordPress sosyal medya eklentisi size hesap bilgilerinizi soracak. Bu bilgileri yazdıktan sonra ‘’Authorize’’ simgesine tıklayın.
  • Doğrulama işlemi gerçekleştikten sonra Blog2Social-Networks sekmesi belirecek.
  • Blog2Social-Posts & Sharing bölümüne giderek, yazdığınız WordPress içeriklerini bulacaksınız. 
  • Share on Social Media butonuna tıkladıktan sonra, içeriklerinizi paylaşabileceğiniz hesapların listesini göreceksiniz. Ayrıca bu bölümden gönderilerinizin görünümünü de düzenleyebilirsiniz.
  • Düzenleme işleminden sonra eksik bir şey olmadığına eminseniz ‘’Share’’ butonuna tıklayarak yazılarınız artık Instagram’da görünmüş olacak.

Ayrıca bkz: Adsense Uyumlu WordPress Temaları yazımızı incelemek için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YENİ YILA ÖZEL %15 İNDİRİM KODU:
This is default text for notification bar