WordPress alt yapılı bir web sitesinin olmazsa olmazı WordPress Seo Eklentileri önerileri yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda Google tarafında en çok öneme sahip wordpress seo eklentileri 2022 eklentilerini sizler için listeleyeceğiz. WordPress’i web sitenize kurduğunuzda eğer bir SEO eklentisi kurmadıysanız yapmanız gereken önemli maddelerden bir tanesi de web sitenizde mutlaka seo eklentisi olması gerektiğidir. SEO eklentileri WordPress alt yapılı web sitenizin site haritalarını oluşturur, Google,Yandex,Bing vb. arama motorlarının botlarının web sitenizi ziyaret etmesini sağlar.

WordPress SEO Eklentileri

WordPress alt yapılı web siteniz için en iyi seo eklentileri aşağıda maddeler halinde sizin için listeledik. Eklentilerin ücretli sürümleri daha çok avantaj sağlıyor, bunu da belirtmek isteriz.

Rank Math SEO
Rank Math SEO

Rank Math SEO Eklentisi

Rank Math, herkesin yaygın olarak kabul edilen en iyi uygulamalara dayalı yerleşik önerilerle içeriğini optimize etmesini kolaylaştıran WordPress için bir Arama Motoru Optimizasyonu eklentisidir . Önemli SEO ayarlarını kolayca özelleştirin, hangi sayfaların dizine eklenebileceğini ve web sitenizin Yapılandırılmış verilerle aramada nasıl görünmesini istediğinizi kontrol edin.

Rank Math SEO

Yoast SEO Premium Eklentisi

Yoast SEO Premium
Yoast SEO Premium

Yoast SEO, 2008’den beri dünya çapında milyonlarca web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı oldu.

Yoast’ın misyonu herkes için SEO’dur. Eklentimizin kullanıcıları, köşedeki fırından gezegendeki en popüler sitelerden bazılarına kadar çeşitlilik göstermektedir.

Ücretsiz Yoast SEO, SEO’nuzu yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir ve Yoast SEO Premium eklentisi ve uzantıları daha da fazla araç ve işlevselliğin kilidini açar.

 • Doğal URL’ler ve meta etiketler gibi otomatik teknik SEO iyileştirmeleri.
 • Gelişmiş XML site haritaları; Google’ın site yapınızı anlamasını kolaylaştırır.
 • Arama sonuçlarında daha iyi marka bilinci oluşturma ve tutarlı snippetlar için başlık ve meta açıklama şablonu.
 • Arama motorlarının içeriğinizi anlamasına yardımcı olarak zengin sonuçlar alma şansınızı artıracak derinlemesine bir Schema.org entegrasyonu.
 • Site dolaşım haritası üzerinde tam kontrol, böylece kullanıcılar ve arama motorları her zaman nerede olduklarını bilirler.
 • WordPress’teki verileri yönetmenin yenilikçi bir yolu sayesinde tüm web siteniz için daha hızlı yükleme süreleri.
 • [Premium] Yoast SEO Premium kullanıcılarımız için e-posta desteği.
 • [Premium] Yoast SEO’yu News SEO, Video SEO, Local SEO ve WooCommerce SEO uzantıları ile genişletme imkanı.

Yoast SEO Premium Satın Al

WordPress Yoast SEO Premium

Ayrıca bkz: Bir diğer kategorimiz olan WordPress haber teması ile birlikte sitenize harika temaları en uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

All in One SEO

WordPress için Hepsi Bir Arada SEO, 2007’de başlatılan orijinal WordPress SEO eklentisidir. 3 milyondan fazla akıllı web sitesi sahibi, WordPress SEO’yu düzgün bir şekilde kurmak için AIOSEO’yu kullanır, böylece web siteleri arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilir.

WordPress SEO’yu düzgün bir şekilde kurmak için bir SEO uzmanı veya geliştiricisi tutmanız gerekmediğine inanıyoruz. Bu nedenle AIOSEO’yu en kapsamlı WordPress SEO eklentisi ve pazarlama araç seti olarak oluşturduk, böylece web sitenizin SEO sıralamasını iyileştirebilir ve 10 dakikadan daha kısa bir sürede yeni SEO büyüme fırsatlarını keşfedebilirsiniz .

All in One SEO’da (AIOSEO), kullanıcı deneyimi 1 numaralı önceliğimizdir. Web sitesi SEO kurulumundan devam eden SEO optimizasyonuna kadar, SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz, arama sonuçlarında rakiplerinizi geride bırakmanıza yardımcı olacak, takip edilmesi kolay SEO iş akışları oluşturdu. Bu nedenle birçok endüstri lideri AIOSEO’yu hem KOLAY hem de GÜÇLÜ olan en başlangıç ​​dostu WordPress SEO eklentisi olarak ödüllendiriyor!

AIOSEO’nun WordPress SEO eklentisi özellikleri, en güncel SEO standartlarını ve SEO en iyi uygulamalarını takip ettiğimiz için Google ve diğer popüler arama motoru algoritmaları için yüksek oranda optimize edilmiştir. AIOSEO’nun dünyadaki en iyi WordPress SEO eklentisi olduğunu dürüstçe söyleyebiliriz.

All in One SEO – Best WordPress SEO Plugin – Easily Improve SEO Rankings & Increase Traffic

Ayrıca bkz: Sitenizde yer alan yabancı cümle ve kelimelerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Hemen sitemizde yer alan WordPress Tema Türkçeleştirme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

1 thoughts on “WordPress SEO Eklentileri 2022

 1. ahmet temizoglu says:

  merhaba, çok güzel bir yazı olmuş öncelikle teşekkür ederim. Rank math mı iyi yoksa yoast seo mu? Bu arala r rank math daha çok öneriliyor arayüzü falan da çok hoş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar