Yavaş açılan bir wordpress siteniz mi var? Web sitenizi hızlandırabileceğiniz wordpress site hızlandırma eklentileri 2022 yazımızda sizlere web sitenizi nasıl hızlandırabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

WordPress Site Hızlandırma

WordPress alt yapılı web sitenizi hızlandırmak için öncelikle sunucu seçimi çok önemlidir. Güzel Hosting, Turhost vb. firmalardan WordPress hosting satın aldığınızda web sitenizin açılışı daha da hızlanacaktır. Litespeed alt yapılı sunucularda WordPress web siteleri daha hızlı açılmaktadır. Peki sunucunuzda Litespeed alt yapısı yoksa, ya da bunun ne olduğunu bilmiyorsanız ne yapacaksınız? Çok basit.

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

1. Wp Rocket Site Hızlandırma Eklentisi

Seçmiş olduğunuz hosting firması ne olursa olsun Wp Rocket size ilaç gibi gelecek. Wp Rocket web sitenizin önbellekleme özelliğini aktif ederek wordpress alt yapılı web sitenizin açılış hızını 1-2 saniyeye kadar düşürebiliyor. Biz de önbellek eklentisi olarak wp rocket kullanıyoruz, sayfa geçiş hızlarını siz de kontrol edebilirsiniz 🙂 HTML, CSS, JS dosyalarınızı otomatik olarak sıkıştırarak web sitenizin hızlı açılmasını sağlıyor. Ayrıca Lazyload özelliği ile görselleri sayfayı kaydırdıkça yüklüyor, bu da wordpress web sitenizin açılış ve sayfa yükleme hızında önemli ölçüde iyileştirme sağlıyor.

Web sitenizi %600’e yakın hızlandırıyor. Bizim tavsiyemiz: Wp Rocket

Wp Rocket – WordPress Site Hızlandırma Eklentisi

2. LiteSpeed Site Hızlandırma Eklentisi

Öncelikle şunu belirtmek isteriz, bu eklentiyi sadece LiteSpeed alt yapılı sunucularda kullanabilirsiniz. Herhangi bir hosting firmasından barındırma hizmeti satın almadan önce veya satın aldıktan sonra “Sunucumda Litespeed mevcut mu” diye soracak olursanız size evet yanıtını verirlerse bu eklentiyi kullanabilirsiniz, çünkü diğer türlü çalışmıyor. Sunucunuzda LiteSpeed alt yapısı yoksa Wp Rocket kullanmanızı tavsiye ederiz.

LiteSpeed alt yapılı sunucularda WordPress sitelerini %400’e yakın hızlandırıyor.

LiteSpeed Cache

3. Wp Fastest Cache Premium

WordPress web sitelerindeki CSS, JS ve HTML sıkıştırmasını doğru şekilde yapılandırarak önbellek sistemini aktif eden bir eklenti. Web sitenizin hızına hız katacağını söyleyebiliriz. Dünya çapın 1 milyon kere indirildi ve 60 bin kişi aktif olarak kullanıyor. Performans olarak 7/10 olarak derecelendirebiliriz.

WP Fastest Cache WordPress Plugin – Premium

“Bu işlerden ben hiç anlamıyorum” diyorsanız WordPress hızlandırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Lisanslı eklenti dahil, wordpress web sitenizin hızlandırma işlemlerini biz sizin için yapıyoruz. Google PageSpeed, GTMetrix değerlerinizi en üst düzeye çıkarıyoruz. HTML CSS ve JS dosyalarınızı sıkıştırıyoruz. Üstelik 1 yıl ücretsiz destek sağlıyoruz.

Hizmetimizi incelemek isterseniz:

WordPress Hızlandırma Hizmeti

Bu yazımızda sizlere wordpress site hızlandırma eklentileri 2022 hakkında bilgi verdik, sağ alttaki canlı destek bölümünden aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

İyi WordPressler!

 

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri 2022” te bir düşünce

  1. Ayşenur Kaldıraç diyor ki:

    Bilgiler için teşekkür ederim, wordpress web sitem için genellikle wp fastest cache kullanıyordum ama bir değişiklik olsun diye wp rocket satın aldım bu siteden, kurulumunu da ücretsiz bir şekilde yaptılar, site hızım şu an mobil 86 masaüstü 100.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLK ALIŞVERİŞE ÖZEL %15 İNDİRİM KODU:
This is default text for notification bar