Web sitelerini taşımak site sahipleri için yorucu olabiliyor. Bir site taşıma, sanki ev taşımak, eşya taşımak gibi gelebilir. Ancak bir wordpress sitesini taşımak çok zor bir şey değildir. Bunu sağlayan birden fazla, wordpress site taşıma eklentisi bulunur.

Bu eklentiler hakkındaki bilgileri siz okuyucular için hazırladık.

WordPress Site Taşıma Nedir?

WordPress site sahiplerinin çalıştığı hosting firmasını değiştirdikten sonra yaptıkları işleme denir. Site trafiği ve hacmi büyüdükten sonra. Almış olduğu hosting hizmeti yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden daha kapsamlı hizmet alabilmek için daha farklı bir hosting firması seçiyorlar. Site taşıma yöntemi veri kaybı, ağ sorunu yaşamamak için site sahiplerine öneriliyor. İnternette herhangi bir zaman kaybı yaşatmayacak en kısa zamanda sitenizi taşıyabileceğiniz WordPress site taşıma eklentilerini aşağıdaki bölümden bulabilirsiniz.

WordPress En İyi Site Taşıma Eklentileri

WordPress site taşıma eklentileri, ücretli ve ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Sadece site taşımak için değil, sitede bulunan verileri yedekleyerek veri kaybını aza indirir. İhtiyacınıza göre birden fazla eklenti mevcuttur. Hatta bunlardan bazılarını, sizler için sıraladık.

Migrate Guru

Migrate Guru
Migrate Guru

Migrate Guru, en çok tercih edilen wordpress site taşıma eklentisi olarak bilinir.

2017 yılında piyasaya sürüldü. Site taşıma işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sitenin taşınması sırasında kaybedilecek veri kaybı oldukça azdır. Bu eklenti, 200 GB’a kadar olan büyüklükteki siteleri sorun çıkmadan taşıyabilir.

Site taşımını her şekilde takip etme olanağı sağlıyor. E-posta üzerinden gelen bildirimlerle haberdar olabilirsiniz. Kapsamlı bir şekilde kullanmak istiyorsanız Migrate Guru premium’u kullanmalısınız. Hiçbir sorun yaşamadan işlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Sitemizde yer alan WP site hızlandırma konusuna da mutlaka göz atmanızı tavsiye etmekteyim.

All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration
All-in-One WP Migration

All in One WP Migration, site taşımanın yanı sıra, sitenin içerisinde bulunan bilgileri, görselleri, bir ürün hakkında yazılan yorumları düzenler, hatta kaldırabilir. 

Bu site taşıma eklentisi ile sitenizde bulunan dosyaların boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

Sürükle bırak özelliği ile tam site taşıma işlemine yeni başlayanlara göre bir eklentidir. Google Drive, DropBox, OneDrive gibi bulut depolama araçlarını kullanarak verilerinizi saklayabilirsiniz. Ücretsiz paketi, 500 GB gibi büyük veri siteleri için yeterli değil. Bunun için premium sürümünü kullanmanız gerekiyor.

BackupBuddy

BackupBuddy
BackupBuddy

BackupBuddy eklentisi, sitelerdeki tüm verileri yedekleme ve yükleme için geliştirildi.

Bu işlemleri haftalık ve aylık olarak yapmaktadır. Görsel, yazı, dosya, sayfaları kolay bir şekilde yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Geri yüklemek için ImportBuddy adında bir ek eklentisi bulunur. Yapılan işlemler e-mail üzerinden bildiriliyor. FTP ve DropBox gibi bulut araçların kullanarak verilerinizi saklayabilirsiniz.

1 GB’lık depolama alanı bulunur. Standart paketinin fiyatı 90 Dolardır. Ancak premium paket almak isterseniz. 200 Dolara kadar çıkabiliyor. 

Ayrıca bkz: En İyi WordPress İletişim Formu Eklentileri yazımız için sitemizi takip etmeyi tavisye etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YENİ YILA ÖZEL %15 İNDİRİM KODU:
This is default text for notification bar