Bir sitenin wordpress olduğunu nasıl anlarız? Günümüzde internet sitelerinin %40’ı WordPress alt yapısını kullanmaktadır.
Peki bir sitenin wordpress olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? WordPress alt yapısının kendine has kullandıkları bir kod yapısı bulunmaktadır. Peki bir sitenin WordPress olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

Bir Sitenin WordPress Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bir sitenin wordpress olduğunu anlamanın en kolay yolu sitenin kaynak kodlarını incelemektir. Site adresine gittikten sonra sayfa kaynak kodlarına erişmek için, Ctrl ve U tuşuna aynı anda basarak sitenin kaynak kodlarına erişebilirsiniz. Kaynak kodlara eriştikten sonra CTRL ve F tuşuna aynı anda basarak açılan mini arama penceresinde, wp content, wp includes, wp-plugins gibi kelimeleri aratarak sitenin wordpress olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.
Site adresinin sonuna wp admin kelimesini ekleyerek de sitenin WordPress olup olmadığını anlamanız mümkün ancak günümüzde çoğu site admin panelini gizlemektedir. Web sitesinin wordpress olup olmadığını anlamak için siteadresi*com/wp-login.php adresini girerek arama yapabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız aramalarda karşınıza admin panel geliyorsa sitenin WordPress kullandığından emin olabilirsiniz.
Bir Sitenin WordPress Olduğunu Nasıl Anlarız
Bir Sitenin WordPress Olduğunu Nasıl Anlarız

WordPress Sitenin Temasını Bulma Yolları

WordPress alt yapısını kullanan bir sitenin temasını bulmanın birkaç farklı yolu vardır. Bir sitenin temasını bulmanın yolları;
Sitenin kaynak kodlarına erişmek için CTRL ve U tuşuna aynı anda basın, karşınıza açılan sayfada arama yapabilmek için CTRL ve F tuşuna basın. Sayfanın sağ üstünde açılacak olan küçük kutucuğa wp-theme kelimesini aratın ve karşınıza çıkan sonuçlar arasında wp-theme/temaadı şeklinde yazacaktır.
Bazı siteler tema adını düzenleyerek sitelerine yüklerler, bu sitelerin temalarını bulmak için “wordpress tema bulucu” sitelerini kullanabilirsiniz.

Web Siteniz İçin Neden WordPress Kullanmamalısınız- WordPress Avantajları

Web sitesi sahibi olarak, muhtemelen sitenizde düzenli olarak değişiklik yapmak istersiniz. WordPress bu değişiklikleri yapmanızı mümkün kılar ve kullanım kolaylığı olarak son derece basit bir tasarıma sahiptir. WordPress aynı zamanda arama motorları optimizasyonunda son derece önemli bir rol oynar, böylece sitenizin hak ettiği kullanıcı sayısına erişebilirsiniz. Peki neden WordPress kullanmalısınız?

Kullanım Kolaylığı

WordPressi öğrenmek kolaydır, ancak web sitenizi öne çıkarmanıza yardımcı olabilecek birçok güçlü özellik sunar. WordPress, kullanıcılarının sitesini kontrol altında tutmasını ve sitelerinin teknik yönlerinden zaman kaybetmemesi için geliştirilmiştir.
Farklı görünüm: WordPress için özel olarak kodlanmış temalar ile sitenizin görünümünü özgün bir şekilde tasarlayabilir ve tek tık ile sitenizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Yanı sıra yapılan bu değişikliklerde hiçbir veri kaybı yaşamazsınız.

Ücretsiz Olması

WordPress ücretsizdir ve içerisinde yer alan eklentiler ile sitenizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Kod yazmayı bilmeden, kullanmak istediğiniz eklentiler ile sitenizi güncelleyebilir ve kontrolü ele alabilirsiniz. Yanı sıra WordPress sıklıkla yaptığı güvenlik güncellemeleri ile sitenizin güvenliğini arttırabilir ve siber saldırılardan sitenizi hiçbir efor göstermeden koruyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar