WordPress admin hesabınızın şifresini mi unuttunuz? cPanel veya Plesk panel üzerinden wordpress admin şifresi değiştirme yöntemleri ile unuttuğunuz şifreyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Veritabanı bilginiz olmasa bile oldukça kolay bir işlemdir, bu yazımızda sizlere wordpress admin şifrenizini nasıl sıfırlayabileceğiniz ile ilgili yöntemler önereceğiz.

WordPress Admin Şifresi Değiştirme

Phpmyadmin ile wordpress admin şifresi değiştirme

Öncelikle cPanel’e / Plesk panele giriş yapıyoruz, panelinizin şifresini bilmiyorsanız hosting sağlayıcınızdan şifrenizi isteyebilirsiniz.

cPanel için genellikle siteadi.com:2083 şeklinde cPanel’e girilmektedir. siteadi.com/cpanel şeklinde de deneyebilirsiniz. Plesk paneller için ise ip adresi üzerinden erişim sağlanmaktadır.

WordPress Admin Şifresi Değiştirme cPanel
WordPress Admin Şifresi Değiştirme cPanel

cPanel’e giriş yaptıktan sonra ise cpanel anasayfasından phpmyadmin’i bulup yeni sekmede açıyoruz, eğer bulamadıysanız en üstteki arama bölümüne de yazabilirsiniz.

WordPress Admin Şifresi Değiştirme phpmyadmin
WordPress Admin Şifresi Değiştirme phpmyadmin

Soldaki tablolardan _users ile biten tabloyu buluyoruz ve tıklıyoruz. Bu tabloda web sitenize kayıtlı olan kullanıcıların verileri yer almaktadır.

Veritabanı WordPress Admin Şifresi Değiştirme
Veritabanı WordPress Admin Şifresi Değiştirme

Açılan yeni sayfada ise eğer başka bir kullanıcı kayıtlı değilse aşağıdaki görseldeki gibi sadece 1 satır veri çıkacaktır, web sitenizde farklı üyeler var ise “ID”si 1 olan üye ilk hesaptır.

İlgili kullanıcıyı bulup “DÜZENLE” butonuna tıklayalım.

Wordpress admin şifremi unuttum
WordPress admin şifremi unuttum

Aşağıdaki görselde olduğu için şifrenizi yazacağınız kutuya yeni şifrenizi yazın.

ÖNEMLİ! BU KISIMDA MD5 olarak seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir. MD5 olarak işaretlemezseniz şifreniz kaydolmayacaktır.

MD5 Şifreleme Yöntemi ile Şifre Sıfırlama
MD5 Şifreleme Yöntemi ile Şifre Sıfırlama

Sonrasında ise sağ altta bulunan “Git” butonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz.

WordPress Panelinden Şifre Değiştirme

Eğer şifrenizi biliyorsanız ve sadece güvenlik amaçlı şifrenizi değiştirmek istiyorsanız wordpress web sitenizin kontrol panelinden de şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlem için web sitenizin kontrol paneline giriş yaptıktan sonra sol menüde “Kullanıcılar” kısmına gelin, bu kısma geldikten sonra ilgili kullanıcının üzerine tıklayarak detay sayfasından şifresini değiştirebilirsiniz.

WordPress Şifremi Değiştiremiyorum

Eğer yukarıdaki işlemlerin hiçbirini yapamıyorsanız Wp Mağaza ekibinden ücretli teknik destek talep edebilirsiniz. Alanında uzman WordPress ekibimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Hemen sağ altta bulunan canlı destek bölümünden bizlere mesaj bırakabilirsiniz ya da [email protected] adresine mail göndererek ücretli teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere wordpress admin şifrenizini nasıl değiştirebileceğiniz ile ilgili bilgiler verdik, aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar