Flatsome teması WordPress’te en çok tercih edilen temalardan bir tanesidir. Bu yazımızda sizlere WordPress Flatsome teması kurulumu ile ilgili görsel ve videolu anlatımlar sergileyeceğiz. Flatsome teması dünyadaki en çok tercih edilen woocommerce temalarının başında geliyor. Bizim Wp Mağaza olarak da stoklarımızda aktif olarak bulunan bir wordpress woocommerce temasıdır. Görsel anlatımlar ile bu yazımızda sizlere Flatsome temasının kurulumunu anlatacağız, herhangi bir destek talebiniz olması durumunda wpmagaza.com/yardim bölümünden destek talebi oluşturabilirsiniz.

Flatsome Teması Kurulumu Detaylı

Sunucu Gereksinimleri

Flatsome temasının kurulumunun yapılabilmesi için PHP değerlerinizin minimum aşağıdaki seviyelerde olması gerekmektedir. Sunucu firmanıza destek talebi açarak bu değerleri iletirseniz size yardımcı olacaktır. Eğer ürünü Wp Mağaza’dan aldıysanız yine buradan destek talebi oluşturarak bu değerlerin ayarlanmasını isteyebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Sunucu Gereksinimleri

  • PHP 7.4 versiyonu ya da daha yenisi
  • MySQL versiyon 5.6 veya daha iyisi OR MariaDB versiyon 10.1 veya daha iyisi.
  • WordPress memory limit of 256 MB veya daha iyisi
  • HTTPS (SSL) desteği

PHP Değerleri (Minimum Olması Gereken)

Ayar Değeri
max_execution_time 180
memory_limit 256M
post_max_size 32M
upload_max_filesize 32M
max_input_vars 2000+

Yukarıdaki değerleri cPanel ya da Plesk panelden değiştirebilirsiniz. Hosting sağlayıcınıza destek bildirimi oluşturursanız size yardımcı olacaklardır. Bizim müşterimiz iseniz wpmagaza.com/yardim bölümünden ücretsiz destek talebi oluşturabilirsiniz.

Flatsome Teması Kurulumu

Wp Mağaza profilim sayfasından satın almış olduğunuz Flatsome temasını indirin. Satın aldığınız ürünler size otomatik olarak e-posta yolu ile gönderilmektedir, e-postanızı da kontrol edebilirsiniz.

İlk önce wordpress kontrol panelinize giriş yapmanız gerekmektedir.

Görünüm bölümünün altındaki Temalara gidin. Flatsome temasını yüklemek için Yeni Ekle düğmesine tıklayın.

Flatsome teması kurulumu ve demo importu
Flatsome teması kurulumu ve demo importu

Flatsome temanızı yükledikten sonra Dosya Seç seçeneğine tıklayarak Tema Yükle seçeneğini ve Yükle Düğmesine tıklayın. Wp Mağaza Profilim sayfasından indirdiğiniz en son sürümü yüklediğinizden emin olunuz.

Flatsome teması kurulumu ve demo importu
Flatsome teması kurulumu ve demo importu

Bazen, yükleme dosya boyutu sınırının düşük olması nedeniyle tema yüklemesi başarısız olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için PHP yapılandırma sınırına uymanızı tavsiye ederiz, eğer bu hatayı alıyorsanız ücretsiz destek talebi oluşturabilirsiniz.

Eğer ürünü bizden almadıysanız hosting firmanız ile iletişime geçerek bu değerleri yükseltmesini sağlayabilirsiniz.

Flatsome teması kurulumu 2022
Flatsome teması kurulumu 2022

Demo İçeriklerin Kurulumu Aşaması

Flatsome temasını kurup etkinleştirdikten sonra, otomatik olarak bir Kurulum Sihirbazına yönlendirileceksiniz. Bu sihirbaz sizi zaten istediğiniz aşamalara göre yönlendirecektir.

Flatsome Kurulumu
Flatsome Kurulumu

Bir sonraki adımda, temanın lisansı otomatik olarak aktifleştirilecektir.

Child temasına istediğiniz adı verebilirsiniz, Child temasını kullanmanızı tavsiye ederiz, özelleştirme aşamasında kolaylık sağlıyor.

Flatsome child teması
Flatsome child teması

Kurulum sihirbazının bir sonraki adımı sizden birkaç eklenti yüklemenizi isteyecektir, tema için gerekli olan eklentileri yüklemeniz ve aktifleştirmeniz gerekmektedir. Sihirbaz bunu sizin yerinize yapıyor, tek tık ile.

Flatsome Eklentileri
Flatsome Eklentileri

Şimdi kurulum sihirbazı sizden demo içeriği aktarmanızı isteyecektir. Temayı yeni bir web sitesine kuruyorsanız, bu, sitenizi Flatsome tema demosunda kurmak için yararlı olabilir.

İçeriğinden düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Ancak, mevcut bir web sitesini kullanıyorsanız demoyu atlayabilirsiniz. Gerekli tüm eklentileri yüklemediyseniz, demo içeriğinin bir kısmının çalışmayabileceğini lütfen unutmayın.

Ancak bu adımları atlayabilir ve daha sonra kontrol panelinden hangisini yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz. Çünkü tema onlarsız çalışacaktır. Bu, bir alternatif kullanmanıza izin verildiği anlamına gelir.

Bizim tavsiyemiz, bir demo içerik ile başlamanız.

Flatsome Demo importu
Flatsome Demo importu

Artık herhangi bir boyutta logonuzu yükleyebilirsiniz. Başlığa uyacak şekilde genişleyecek ve önceden ayarlanmış bir web sitesi tasarımı seçecektir.

Flatsome Logo ve Demo Seçimi
Flatsome Logo ve Demo Seçimi

Kabul Et ve Devam Et düğmesine tıkladığınızda tema etkinleştirilecektir. Bu, web sitenizin hazır olacağı anlamına gelir.

Flatsome Tema Kurulum Yardımı
Flatsome Tema Kurulum Yardımı

Görünüm menüsü altında Özelleştir‘e giderseniz, sitenizin görünümünü özelleştirmek için birçok seçenek göreceksiniz.

Flatsome özelleştirme
Flatsome özelleştirme

Flatsome Teması Satın Alın

Wp Mağaza olarak satın aldığınız ürünlerin kurulumlarını ücretsiz olarak yapıyoruz. Eğer web sitenizde Flatsome teması kullanmak istiyorsanız aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

Flatsome Teması Satın Alın

Flatsome Teması İçin Destek Talep Edin

Eğer Wp Mağaza müşteri değilseniz sağ altta bulunan canlı destek ile iletişime geçerek flatsome teması kurulumu ile ilgili ücretli destek talebi oluşturabilirsiniz, profesyonel wordpress ekibimiz en kısa sürede sizler ile iletişime geçecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar