Localhost, kullanım alanından dolayı oldukça önemli bir kelimedir. Bu yüzden karşımıza sıklıkla çıkabilir. Bu kelime birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Localhost, erişim engelini ortadan kaldırmak ve kullanmış olduğunuz ağın hızını test etmek için kullanılır. Kısa bir cümle ile ifade edersek web sitesinin çevrimdışı olarak düzenlenmesine verilen adıdır. Localhost Nedir? sorusunun diğer cevaplarını sizler için derledik.

Localhost Nedir?

Localhost, belirlenen bir IP adresidir. Fiziksel bir ağ kaynağına sahip olmadan bilgisayardaki bir programı veya uygulamayı barındırmasına izin verir. Aynı zamanda yerel sunucu görevini üstlenir. Localhost, mevcut cihazınızla uzaktaki bir makineyle iletişim kuruyormuş gibi iletişim kurabilmenize olanak sağlamaktadır. Bu işlem için bir modeme veya başka bir iletişim aracına ihtiyacınız yoktur.İnternet bağlantısı dışında bağımsız olarak üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz. 

Localhost Ne İçin Kullanılır?

Bu soru daha çok ‘’localhost ne işe yarar?’’ olarakta sorulabilir.

Localhost üzerindeki web siteler teknik bakımdan çevrimdışı ortamda çalışılır. internet üzerinden erişimi bulunmuyor ve sadece bulunduğu bilgisayarın kullanıcısı tarafından görüntülenebilir. Localhost’ta bir uygulama sunucuya yerleştirilmeden önce uygulamanın beklentileri karşılayıp karşılamadığının kontrol etmek için kullanılır. Uygulamaları geliştirenler localhost sayesinde çalışıp çalışmadığını anlamak için uygulamalarını ana sunucuda veya internette canlı olarak paylaşmadan önce kendi yerel sistemlerinde test ederler. 

Ayrıca bkz: Birbirinden harika WordPress Temaları için tıklayın.

Localhost Adresi Nasıl Bulunur?

Localhost adresi, bilgisayarınızın IP’si olan 127.0.0.1 ile tanımlanır. Bu işlev, tüm Windows veya Unix tabanlı sistemlerde bulunur. Bu sistem “hosts” adlı bir dosya kullanarak çalışır. Linux işletim sistemlerinde, hosts dosyasını / etc / hosts konumunda bulabilirsiniz. Bilgisayarın kendisine TCP/IP üzerinden erişmesini sağlamak için, loopback aygıtı adı verilen sanal bir ağ kartı oluşturularak, giden veriler bu adrese yönlendirilir. Kullanmak için tek yapmanız gereken ise sistemi aktif hale getirmektir. ‘’localhost adresimi nasıl bulabilirim?’’ sorusunun cevabı yukarıda yazıldığı gibidir. 

Bir diğer içeriğimiz olan Woocommerce Temaları kategorimize de göz atmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar