WordPress iletişim formu eklentisi kullanmak için birçok seçenek vardır. Piyasada pek çok ücretsiz veya premium iletişim formu eklentisi olduğundan siteniz için doğru eklentiyi zaman kaybına yol açabilir. Sizin işinize yarayacak WordPress iletişim formu eklentilerine bir göz atalım.

WordPress İletişim Formu Nedir?

Sitedeki ziyaretçilerle etkili bir iletişim kurmaya yönelik bir eklentidir. Bir sitede olması gerekir. WordPress iletişim eklentisi sayesinde bir birey olarak ya da işletme sahibi olarak hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. En çok kullanılan wordpress iletişim eklentileri şunlardır.

  • WPForms

WordPress’e ilk başlayanlar için harika bir iletişim eklentisidir. Blogcular veya işletme sahipleri bu iletişim formunu eklentisini WordPress sitelerinde özel bir iletişim formu yaratmak için kullanırlar. Kolayca sürükle bırak özelliğiyle kullanım kolaylığı sağlar.

  • Ninja Forms

Ninja Forms, ücretsizdir bir wordpress iletişim eklentisidir. Ancak ücretsiz versiyonu özellikleri sınırlıdır. Daha fazla özelliği olsun istiyorsanız yıllık premium olan ‘Agency’ versiyonunu almalısınız. Agency versiyonu, sizlere müşteri desteği ve sınırsız sayıda web site için sürekli güncelleme sunuyor Başlangıç planı olan Personal planı sadece müşteri desteği sunmaktadır ancak uzantıları ayrı olarak satın almanız gerekir. Ninja Forms, kullanımı kolay sürükle-bırak kurucuya sahip olduğundan ilk başlayacak olanlar için harika bir seçenektir.

  • Contact Form 7

WordPress eklenti dizininde en çok kullanılan ücretsiz iletişim formu eklentisidir. Yaklaşık bir milyondan fazla site, Contact Form 7’yi kullanıyor. Bunun sebebi her zaman güncellemesidir.

En popüler araçlardan birisi olan WordPress SEO eklentisi için tıklamanız yeterli olacaktır.

WordPress İletişim Formu Ayarları Nelerdir?

Birçok WordPress iletişim formu eklentisinde ki ayarlar çoğu aynıdır. ilk önce WordPress kütüphanesi’ nde bulunan eklentileri indirmeli ya da olmayan ücretli eklentilerin satın almalısınız. WordPress kütüphanesinden eklentiyi yükledikten sonra “Eklentiler” sayfasına girin ve buradan “Yeni Ekle” butonuna tıklayın. Daha sonra “Hemen Yükle” butonuna tıklayarak etkinleştirme işlemini tamamlayın. İstenilen eklentiyi indirdikten sonra “Eklentiler” kısmından “Yeni Ekle”yi denerek “Eklenti Yükle” butonuna tıklayın. Daha sonra “Yüklü Eklentiler” kısmından yüklenen eklenti seçerek etkinleştirin. FTP ile eklenti kurulumu için ise giriş bilgileri girilerek bağlantıyı gerçekleştirin. Daha sonra yüklenen eklenti dosyasını Public html> wp-content> Plugins klasörüne sürükleyerek bırakın. Sonrasında admin paneli girişi yapılarak eklenti aktif hale getirin.

Sizlerde eğer sitenize wordpress tema arayışındaysanız sitemizi gezinmeniz yeterli olacaktır. Hemen kategorilerimize göz atın ve harika temalara en uygun fiyatlardan sahip olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar