Woocommerce ile artık ürün arama sonuçlarını özelleştirmek mümkün oluyor. Varsayılan şekilde, WordPress ve WooCommerce ile sınırlı arama özelliklerini barındırır. Ürünleri arama sonuçlarınızı özelleştirerek satışları yükseltebilecek ve işinizi yukarıya taşıyabileceksiniz. WordPress temaları ile web sitenizi özelleştirin

Bu yazıda, daha iyi bir kullanıcı tecrübesi yaşamak için WooCommerce ürün arama sonuçları sayfalarını özelleştirmenin birkaç basit yolunu anlatacağız.

Neden Woocommerce Ürün Arama Sonuçları Sayfası Özelleştirilmeli?

Varsayılan şekilde, WooCommerce yerleşik olarak bir ürün arama özelliği ile beraber gelir. Fakat ciddi sınırlamaları mevcuttur. Bu, müşterilerinizin aramış olduğu ürünleri bulamayacakları manasına gelebilir.

Netice olarak, potansiyel satışları alamıyor olabilirsiniz. Müşterileriniz aradığı sonuçları bulamazlarsa, sizlere geri dönmeyebilirler.

Varsayılan WooCommerce aramaları, sadece yazıların ve sayfaların içeriğini, başlığını ve alıntılarını dizine katar. İçindeki herhangi bir şeyi dikkate almaz.

Bu bir problem, bunun nedeni WooCommerce ürün datalarınızın çoğu özel alanlarda depolanması. Netice olarak, WooCommerce ürün kategorileri, incelemeleriniz, etiketleriniz ve farklı özel niteliklerinizin hiçbir tanesini dizine eklenmez.

Bir WooCommerce ürün arama eklentisi ekleyerek bu sorunu çözmek mümkün. Çoğu Word Press altyapısına sahip olan sitede kullanılabilecek ve siteye kolaylıkla entegre edilebilecek bir eklenti olarak öne çıkıyor.

Bununla beraber, WooCommerce ürün arama sonuçları sayfalarınızı nasıl düzeltebileceğine dair bazı örneklere bir göz atmak gerekiyor;

  • WooCommerce ürün datalarını aranabilir duruma getirme
  • Arama sonuçları sayfalarda hangi ürünlerin görüntüleneceğini seçme
  • Ürün arama sonuçlarını canlı olarak görüntüleme
  • Kısmi eşleşmeleri ve farklı gelişmiş özellikleri bulma

Bu gibi özellikler eklentinin ana özellikleri arasında yer alıyor. Siz de ihtiyaçlarınız dahilinde bu özellikleri kullanarak arama sonuçlarında iyileştirme yapmanız mümkün. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitede bulmak istedikleri kelimeyi, sayfayı daha kolay bir şekilde bulabilecekler. Bu durum da onların siteye dair güvenlerini artıracak bir şey.

Woocommerce İle Ürünlerinizi Daha Kolay Bulmak

Ürünleriniz müşterileriniz ve diğer siteyi ziyaret eden kullanıcılar tarafından kolaylıkla bulunması ve iyi bir filtreleme altyapısına sahip olması büyük önem taşır. İstedikleri ürünü rahatça bulamayan kişiler bu tip konularda sıkıntılar yaşar.

Bu durum da bu kişilerin siteyi bir daha ziyaret etmemelerine yol açabilir. Bu durum da sitenize gelen tık sayısında ve görüntülenen reklam sayısında düşüşlere yol açabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı site sahiplerinin bu gibi durumlara dikkat ederek Woocommerce gibi eklentileri kullanmaya yöneliyorlar.

Bu sayede ürün satışlarını artırmayı başaran siteler diğer sitelere de örnek oluyor. Bu gibi durumlar sitelerde arama özelliğinin gelişmiş olmasının büyük öneme sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Woocommerce Yükleme Woocommerce nasıl yüklenir
Woocommerce Yükleme Woocommerce nasıl yüklenir

Woocommerce Nasıl Yüklenir ve Kullanılır?

Yapmanız gereken ilk şey, ürünü yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, adım adım ürün kılavuzunu inceleyin. WordPress eklentisi nasıl kurulabilir adlı kılavuz size yardımcı olur.

SearchWP için en iyi özel arama eklentileri arasında yer alır ve WordPress için ve otuz binden fazla web sitesi tarafından kullanılır. Bununla birlikte Woodcommerce için en iyi eklentilerden bir tanesi. Bunun nedeni müşterilerinize daha ilgili ürün sonuçları sunması olarak nitelendirilebilir. Bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı ise WooCommerce entegrasyonuna erişmek için en az Pro planına gereksinim olması.

Aktivasyon yapıldıktan sonra, siteyi ziyaret etmeniz gerekir AramaWP » Ayarlar sayfası gidin ve lisans kodu girmek için ‘Destek’ sekmesi seçilir. Bunu Search WP sitesinde hesap alanında bulmak mümkün. Artık SearchWP özel arama motoru kurulmaya hazırdır.

Sadece AramaWP » Ayarlar sayfasına gidilir ve ‘Motorlar’ menüsünden olduğunuzdan emin olun. Burada iken, ‘Kaynaklar ve Ayarlar’ butonu tıklamanız gereklidir.

Bu, ‘Ürünler’in yanındaki onay kutusu işaretli seçildiğinden emin olunması gereken bir açılır pencere (pop up) gözükür. Bu, Search WP’nin WooCommerce ürünlerinizi dizine katmasına izin verir.

Woocommerceyi buradan indirebilirsiniz: https://tr.wordpress.org/plugins/woocommerce/ 

Woocommerce Nasıl Bir Eklenti?

Woocommerce kurulma işlemleri ve kurulduktan sonra ürünü kullanırken yapılan işlemler görüldüğü gibi oldukça kolaydır. Word Press altyapısı sayesinde site ile iyi bir entegrasyon kurmak mümkün olup genel olarak herhangi bir sorun yaşanmaz ve eklenti sorunsuz olarak çalışır.

WooCommerce ürün yorumu yorum olarak tutulur. İncelemeleri aranabilir duruma getirmek arzu ediyorsanız, ‘Yorumlar’ kutusunu da işaretlemek önerilir.

Daha fazla bilgi için WordPress sitesinden ya da WooCommerce eklentisinin sitesinde bilgi almak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar