Adsense denilince aklımıza ilk Google geliyor. Çünkü Google Adsense, internet reklamcılığı konusunda yaptığı çalışmalarla önemli bir yol kat etti. Yükselmeye de devam ediyor. Ancak piyasada başka firmalarında adsense alternatifi uygulamalar bulunmaktadır. Çevrimiçi reklamcılığın önemli bir parçası olan adsense hakkındaki detayları sizler için hazırladık.

Ayrıca bkz: Woodmart Teması Kurulumu ve Demo kurumu yazımızı incelemek için sitemizi takip etmeyi tavsiye etmekteyiz.

Adsense’in Avantajları

 • Kurulumu için sizden herhangi bir ücret alınmaz. 
 • Kullanımı kolay ve oldukça hızlıdır.
 • Reklam için kullanılacak olan videoları otomatik şekilde seçilir.
 • Bilgisayar, Tablet ve Akıllı Telefonlar için ayrı ayrı optimizasyon yapılır.
 • Reklamın içeriğiniz beğenmiyorsanız. O videoyu engelleyebilirsiniz. Böylece bir daha o reklamı görmek zorunda kalmayacaksınız.
 • Reklamlarınızı istediğiniz herhangi bir sitede yayınlayabilirsiniz. Bu tercih size ait.

Adsense’in Dezavantajları

 • Küçük web siteleri ve Bloglar için uygundur. E-ticaret ve kurumsal siteler için uygun değildir.
 • Adsense için belirlenmiş olan Hizmet Şartları vardır. Bu şartları ihlal edecek bir harekette bulunursa Adsense hesabınız bloke edilir.

 

Adsense Alternatifi Reklam Siteleri
Adsense Alternatifi Reklam Siteleri

Adsense Alternatifi Reklam Uygulamaları

Bir blog sayfası ya da bir web sitesi sahibi olanlar, İnternet üzerinden para kazanmaları için site içine reklam almaları gerekiyor. Adsense uygulaması burada devreye giriyor. Siteniz de bulunan içerikli alakalı reklam videolarını seçerek ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz. Ancak bunun için sadece Google Ads’e ihtiyacınız yoktur. Buna benzer birçok adsense alternatifi vardır.

Google Adsense’e Benzeyen Adsense Alternatifi Reklam Siteleri

 • PopAds

PopAds
PopAds

Web sitesi sahipleri için uygun bir adsense alternatifidir. Bu siteyi indirdikten sonra onaylanması için belli bir süre beklemelisiniz. Reklamlardan kazandığınız para, en az 5 dolar olacaktır. Sitenize eklemiş olduğunuz reklamların gelirini PayPal veya AlertPay yoluyla çekebilirsiniz. 

 • Adversal

Adversal
Adversal

Sitelerinize, görsel veya video reklamlarını kolay bir şekilde koyabilirsiniz. Bu programda reklam çalışmalarınızı istediğiniz zaman durdurup yeniden başlatabilme imkanı sağlıyor. Adversal programına sahip olabilmek için bir domaine sahip olmalısınız. Aynı zamanda, reklam geliri elde edebilmek için en az 50.000 sayfa görüntüleme sayısına ulaşmanız gerekiyor.

 • AdCash

AdCash
AdCash

AdCash, tüm dünyada hizmet veren adsense alternatifi reklam siteleri arasında yer alır. Ziyaretçilerinizi görmek istemediğiniz reklamları engelleyici özelliği bulunur.

 • Media.Net

Media.Net
Media.Net

Yahoo ve Bing tarafından geliştirildi. Google Ads’nin rakibi olarak bilinir. Video, görsel ve metin türündeki reklamları sitenize eklemeye olanak sağlar. Reklamlar yüksek kalitede gösterilir.

 • HillTopAds

HillTopAds
HillTopAds

Adsense alternatifi olan başka bir uygulamadır. Sitelerden kazanılan reklam gelirleri genellikle Bitcoin üzerinden gerçekleştirilir. Reklam engelleyici özelliği sayesinde ziyaretçiler tarafından görmek istemediğiniz reklamlar erişime kapatılır.

 • RevenueHits

RevenueHits
RevenueHits

Kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Dünya genelinde 10.000’den fazla site sahibi bu adsense uygulamasını kullanıyor. RevenueHits, site içerisinde içeriklerin reklamlarla uyumluluğunu kontrol eder. 

 • Bidvertiser

Bidvertiser
Bidvertiser

Bidvertiser, site sahipleri tarafında sık tercih edilen adsense alternatifi arasındadır.

Site içi reklamlarınızı doğru şekilde ayarlar ve yüksek kalitede olmasını sağlar.

Site sahipleri ve reklamverenler için çeşitli ödeme yöntemleri için önerilerde bulunur.

Banka, Bitcoin ve PayPal üzerinden reklam gelirlerini hızlı bir şekilde çekebilirsiniz.

 • AdRecover

AdRecover
AdRecover

Sitelere yüksek kalitede reklamlar sunan adsense alternatifi sitesidir. Bu site, reklam engelleyici özelliği kullanan kişilere hitap ederler. Çünkü, kullanımı daha kolaydır ve daha fazla reklam gelirli kazanmayı amaçlar.

 

 • Propeller Ads

Propeller Ads
Propeller Ads

Genellikle blog siteler için uygun olarak kullanılan Propeller Ads, reklam geliri elde edebilecek seçenekler sunmaktadır. Sadece web site üzerinden değil, mobil uygulama aracılığıyla erişim sağlanmaktadır. Banka, PayPal ve Payoneer gibi ödeme seçenekleri mevcut. 

Ayrıca bkz: Web Push Notificaiton Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar