Site sahipleri, daha fazla etkileşim alabilmek ve veri trafiğinin yüksek olabilmesi için iyi hosting firması ile çalışmak isterler. Kullanıcılar bir siteye girerken bir sunucu hatası ile karşılaşıyorlarsa ya da sitedeki verilerin düzenlenmesi gerektiği zaman hosting firmaları devreye girmektedir. Bir hosting çalışması ile sitedeki tüm hareketler kayıt altına alınır, veriler düzenlenir ve depolanır. Hostinglerin çalışma hızı oldukça yüksek olduğu için yavaşlama problemiyle karşılaşılmaz. En iyi hosting firmaları ile ilgili tüm detayları birlikte inceleyelim.

Hosting Nedir?

Hosting işlemi, herhangi bir web sitesine aktarılacak olan içeriklerin kullanıcılar tarafından görebilecekler yerde tutulması anlamına gelir. Bu içerikler hiçbir zaman kapanmaz, 365 gün bu bilgisayarda tutulur. Tüm internet kullanıcılara erişimi açık ve kayıt altındadır.

En İyi Hosting Firmaları

Hosting firması ile anlaşırken herkesin tercih ettiği, kurumsal olarak kendini kabul ettirmiş bir firma ile çalışılması gerekmektedir. Web sitesinin kalitesi için oldukça önemlidir. Hizmet veren en iyi hosting firmaları şu şekildedir:

1.Cenuta:

Cenuta
Cenuta

Cenuta, İzmirde kurulan kendini kanıtlamış, güvenilir bir hosting firmasıdır. Yüksek çalışma hızına sahiptir. Kullanıcılar için iyi bir tercih olabilir. 7/24 destek hizmet bulunmaktadır. Müşteri hizmetlerinden sonuna kadar yararlanma olanağı sağlar.

Web sitelerinde ortaya çıkan problemleri hızlı bir şekilde çözer. Kullanıcılar için ücretsiz ve premium paketleri bulunur.

Ayrıca bkz: WordPress 500 Hatası Çözümü içeriğimize de göz atmanızı tavsiye etmekteyiz.

2. Turhost

Turhost
Turhost

Turhost, Türkiye’de kurulmuş olan ilk hosting firmalarından biridir. Köklü bir geçmişi vardır. Özellikle Türkiye lokasyonlu siteler bu firmayı tercih etmektedir. Müşteri memnuniyetini son derece önemsemektedir. Turhost firmasında birden fazla hosting planı bulunmaktadır. Kurumsallığa daha çok önem verirler. Yüksek hızda çalışmaları yapılır. Kullanım kolaylığı sağlar. Türk Telekom altyapısı kullanılmaktadır.

3. Natro

Natro
Natro

Natro, İstanbul’da kurulan bir hosting firmasıdır. Dış ticaret ilişkilerini iyi hale getirmek isteyen web site sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Dış ticaret faaliyetlerini geliştirici çalışmalar yaptığı için pazardaki payı oldukça yüksek. Sitedeki verileri güvenle korur. Herhangi bir giriş ihlali olduğu zaman kendini koruma altına alır. Kullanımı oldukça basittir.

4. Hostinger

Hostinger
Hostinger

Hostinger, Türkiye’de en çok tercih edilen hosting firmalarından biridir. Kullanımı kolaydır. Bu yüzden bir çok site sahibi bu firmayla çalışmaktadır. Firmanın önemli özelliklerinden birisi bütün işlemlerin tek bir sayfa üzerinden yürütülmesidir. Bu sayede zaman kaybı yaşanmaz. Çalışmalar kısa sürede yapılmış olur.

5. GoDaddy

GoDaddy
GoDaddy

GoDaddy, Dünyada çok sayıda web sitesi için kullandığı firmalar biridir.  Daha çok domain odaklı çalışmalar yaptığı için hosting için sağladığı gereksinimleri oldukça yavaş. Teknik destek hizmetinin olmaması firma için olumsuz bir durum taşıyor. Üyeliğin 1. yılında ücretsiz hosting hizmet verir. 1.yıl dolduktan sonra bu hizmeti devamlı alabilmek için belli bir ücret ödenmesi gerekir. 

6. Bluehost

Bluehost
Bluehost

Bluehost, popüler hosting firmalarından sadece bir tanesidir. Dünya genelinde çok sık kullanılır. Daha çok WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Hosting dışında domain ve web domain çalışmaları da yapmaktadır. Teknik destek hizmeti sayesinde site de oluşan problemleri hızlı bir şekilde çözmektedir. 

7. Hostgator

Hostgator
Hostgator

Hostgator, hem Türkiye hem de Dünyada en çok kullanılan hosting firmasıdır. Bu firma ilk önce kullanıcıları 45 günlük deneme süresi vermektedir. Kullanıcılar, eğer memnun kalmazlarsa parasını geri alabilirler. Sınırsız hosting planları sayesinde çalışmalarda hiç bir sorun çıkmaz. Kolay bir arayüze sahiptir. cPanel, kontrol paneli kullanılmaktadır.

8. Hostixo

Hostixo
Hostixo

Hostixo, son dönemlerde ortaya çıkan, müşteri memnuniyetini esas alan bir hosting şirketidir. Kullanıcılarına 15 gün deneme süresi vermektedir. Hosting paketinin fiyatları son derece uygundur. Genellikle Linux işletim sistemi kullananlar tarafından tercih edilmektedir. Teknik destek hizmetiyle sistemle ilgili  yaşadığınız problemi kolaylıkla çözebilirsiniz.

Ayrıca bkz: Localhost Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Ürünlerimiz Orjinal GPL Lisanslıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
This is default text for notification bar